Ja cilët janë 100 kandidatët e PS për Këshillin Bashkiak në Tiranë

Pas zyrtarizimit të Erion
Veliajt për garën e PS-së në Tiranë, është publikuar dhe lista me 100 kandidatët për këshillin bashkiak nga radhët e socialistëve.

Ajo që të bie në sy është se në këtë listë janë përshirë një pjesë e kosndierueshme e zëvendësministrave në qeverinë Rama si: Mira Rakacolli, Besfort Llamallari apo Rovena Voda e Romina Kuko.

Abdyl Sarja

Agim Kraja

Aida Llazani

Albert Nikolla

Aldrin Dalipi

Alketa Hila

Alketa Cobo

Anxhela Bakiasi

Aqif Qefalia

Arnisa Lushaj

Arta Dollani

Arta Harxhi

Artur Sala

Auran Xhani

Bajram Shera

Bardha Sadikaj

Bardhylka Kospiri

Besfort Lamallari

Blerina Doracaj

Blerina Vorpsi

Bora Panajoti

Dajna Sorenson

Darling Mersini

Dorian Balla

Dorina Kuka

Egert Vargu

Eni Bistri

Eni Pëllumbi

Enis Hoxha

Erald Mara

Eralda Shqarthi

Eridian Salianji

Ermira Gjeci

Ervin Meta

Etjen Xhafaj

Eugerta Teqja

Eugerta Bakiu

Fabjan Azuni

Fatmir Heti

Fjoralba Jahupi

Flavio Barci

Frida Krifca

Gaz Paja

Geldi Belba

Genc Duka

Genta Mezini

Gerta Pëllumbi

Glindxhet Madhi

Grejs Bixhi

Gresa Hoxha

Hantin Bonati

Iva Beharaj

Jeton Skenderaj

Joleza Koka

Jonida Mema

Julian Hima

Julian Hodaj

Kamela Banushi

Karolina Kostallari

Katerina Marku

Klevi Lala

Klodeta Dibra

Klodiana Beshku

Koli Bele

Laureta Sinanaj

Liri Jani

Luan Bregasi

Luiza Grazhdani

Marjana Suli

Maura Linadi

Meli Kondi

Militan Marku

Mira Rakacolli

Naim Halili

Neki Hoxha

Olsa Ulqinaku

Olti Rrumbullaku

Orion Gliozheni

Ornela Cuci

Petrit Desku

Plarent Ndreca

Rajsi Hamza

Ramazan Buci

Rasim Hidri

Redi Jupi

Roi Bashaj

Romina Kuko

Rona Serjani

Rovena Voda

Rudolf Xhillari

Ruilda Lite

Sara Shameti

Sonila Qato

Ted Deraj

Teuta Vodo

Toni Gogu

Valbona Zeka

Xheni Hatillari

Xhensila Visha

Ylli Çano

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *